دکتر سید امیررضا مصباحی:اول ایمنی بعد ورزش! کد خبر : 2074 | تاریخ خبر:1396/11/18 | 10:24 AM

برخورد اولیه با یک مصدوم یکی از موارد مهم در آسیب دیدگی ها استدکتر سید امیررضا مصباحی، متخصصص ارتوپدی ،فوق تخصص جراحی ستون فقرات،استادیار گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به خبرنگار ما گفت :برگزار ی این دوره  یکی از فعالیت های بسیار خوبی بود که توسط هیات پزشکی ورزشی استان فارس صورت گرفت و باعث شد یادآوری و دانش افزایی دوباره ای  درباره حوزه پزشکی ورزشی و برای  پزشکان شرکت کننده انجام پذیرد.
لزوم تکرار و تکمیل این دوره ها در آینده نیز باید مورد نظر و توجه قرار بگیرد.
وی اظهار داشت :باید در ورزش نیز شعار اول ایمنی بعد کار پایه گذاری شود چرا که سلامت یک ورزشکار در هر سطحی اعم از قهرمانی و حرفه ای در  اولویت قرار دارد.
بدست آوردن یک افتخار بین المللی نباید باعث از بین رفتن سلامتی یک  ورزشکار شود و تمام تمهیدات لازم برای جلوگیری از آسیب دیدگی ها اندیشیده شود.
با این حال ورزش عمومی و همگانی نیز برای ارتقا سطح سلامت انجام می‌شود.
این فعال پزشکی خاطر نشان کرد :یکی از آسیب های شایع ورزشی آسیب های ستون فقرات و گردنی است که در رشته هایی مثل اسکی نزج و شیوع بیشتری دارد.
ورزشکاران باید از اقدامات خطرناک و خطر ساز بکاهند و تقویت عضلات ستون فقرات و گردنی را در اولویت برنامه های خود در تمرینات قرار دهند. قدرت بیشتر عضلات اثرات محافظت بیشتری برای اندام ها دارد و پیشگیری بیشتری از آسیب دیدگی ها می‌کنند.
وی برخورد اولیه  با یک مصدوم را یکی از موارد مهم در آسیب دیدگی ها دانست و ادامه داد :همیشه باید گوشه ذهن افرادی که در سر صحنه آسیب دیدگی ها و حوادث حاضر می‌ شوند توجه به آسیب دیدگی های ستون فقرات و گردن وجود داشته باشد.
وی اظهار داشت :اگر به این نکته توجه نشود، حرکتی نابجا و غیر اصولی در جابجایی مصدوم باعث تلفات جبران ناپذیری می‌شود.
تمام عامه مردم در حوادث عمومی و کل کادر یک تیم ورزشی در تمرینات و مسابقات  باید آگاهی کافی از نوع برخورد با مصدومان ستون فقرات و گردنی   داشته باشند و سطح آگاهی تخصصی آنها به وسیله هیات پزشکی و زشتی روز به روز بالاتر برود.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها